Başarı Öykülerimiz - Turcom

AND Gayrimenkul

AND Gayrimenkul'un Tercihi; Hitech Hospitality Solutions

AND Gayrimenkul, ülkemizin önemli topluluklarından Anadolu Grubu tarafından 2011 yılında kurulmuştur. Grubun en yeni iştiraklerinden biri olan AND Gayrimenkul; kurumsal yapısı, güvenilir, saygın, dürüst yaklaşımı ve kalite anlayışı ile "Gayrimenkul Geliştirme, Yatırım ve Yönetimi" alanlarında sektörün önemli aktörlerinden birisi olmayı hedeflemektedir. AND Gayrimenkul 'ün ilk projesi olan AND Kozyatağı, kente ve çevreye duyarlı tasarım ve yaklaşımıyla, 2014 yılında Cityscape Global'da ‘'En iyi ticari proje'' ödülüne ve 2015 yılında International Property Award'da 6 farklı kategoride uluslararası ödüle layık görülmüştür.

"İhtiyacın kapsamı ne olursa olsun, hedeflenen zamanda sonuca ulaşmak oldukça önemli. Bunun için de, tecrübeli, tedarikçi ve çözüm ortakları ile ilişkileri güçlü, olası sorunlara zamanında müdahale edebilen, yaşanan tüm süreçlerde bilgilendirme ve iletişime önem veren Hitech Hospitality Solutions ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz."

Şebnem MERT
AND Gayrimenkul / Mekanik ve Elektrik İşleri Yöneticisi

Genel Bakış :

AND Gayrimenkul'ün ofis binası AND Kozyatağı'nda son teknoloji Switch ve Access Point'ler seçilerek, doğru bir kurulum ve konfigürasyon ile ofis binasının ihtiyacı olan Network ve Wireless sistemi, Hitech Hospitality Solutions uzmanları tarafından konumlandırılmıştır.

Çözüm :

Hitech Hospitality Solutions Proje ve Satış Müdürü Alper Gül, gerçekleştirilen projeyi şöyle aktardı;
"Yeni yapılan A+ ofis binası projesinde mevcut binaya ait IP üzerinden çalışması gereken sistemlerin Network ihtiyaçlarını karşılamak için Switch'ler, gelen misafirlerin ve ofis çalışanlarının ortak alanlardaki kablosuz İnternet ihtiyaçları içinde Access Point'ler kurulmuştur. Sistem odasında fiziksel olarak, katlarda ise kablosal yedeklilikle aktif çalışan bir sistem dizaynı yapılmıştır. Güvenlik tarafında ise firewall kullanılarak iç ve dış tehditleri engelleyecek şekilde dizayn yapılmıştır. Tek bir firmanın değil birçok farklı firmanın ofis olarak kullandığı projede yatırımcı Anadolu Gayrimenkul 'ün "her daim modern" konseptiyle geliştirdiği ilk projesidir. Yapılandırdığımız ekipmanların da bu sebeple projelerine yakışır nitelikte olmasına özen gösterdik."

Avantaj :

• IP üzerinden çalışan tüm sistemlerin otoyolunun son derece güvenilir, hızlı ve sorunsuz çalışması sağlanmıştır.
• Ortak alanlara kurulan Access Point'ler ile hem ofis çalışanlarının hem de gelen misafirlerin kablosuz internet ihtiyaçları sağlanarak konfor sağlanmıştır.
• Switch'lerde yedeklilik dizaynı ile kesintisiz çalışma sağlanmıştır.
• IT konusunda da iç ve dış tehditler kurulan Firewall sistemi ile korunabilinecektir.
• Yapılan Yıllık Bakım-Destek Sözleşmesi ile tüm sistemin gerekli bakımları ve arıza anında hızlı müdahalesi ile teknik olarak çözümü kolaylaşmıştır.

Çözüm Bileşenleri :

• Access Point Altyapısı
• Switch Altyapısı
• Firewall

IVECO TÜRKİYE'nin Network'ü Çok Sağlam
Iveco'nun Network ağı TURCom Teknoloji'nin projesi sayesinde oldukça güvenli.

TURCom Teknolji dünya devleriyle olan çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Global taşımacılık dünyasının öncü oyuncusu olarak Iveco, hafif, orta sınıf ve ağır ticari araçların geliştirilmesi, üretimi, pazarlanması alanında uluslararası bir liderdir.

Genel Bakış :

Iveco'nun her geçen gün artan ihtiyaçları doğrultusunda firewall altyapısı konumlandırıldı ve wireless ağını güçlendiren AP'ler temin edildi.

Çözüm :

TURCom Teknoloji Proje ve Satış Sorumlusu Aydın Doğan, güvenlik altyapısında güncel teknolojiye uygun olarak, Next Generation olarak adlandırılan (Yeni Nesil Teknoloji) firewall'lar konumlandırıldığını aktardı. Doğan, projeyle ilgili olarak; Proje öncesinde Iveco ve TURCom teknik uzmanlarının beraber yaptığı ön değerlendirme sonrası, Iveco için altyapısına en uygun olacak çözüm belirlendi. Sonrasında olumsuz bir durum oluşmaması için demo ortamı hazırlanarak canlı sistem üzerinde yapılan testler sonucunda her hangi bir aksaklık görülmemesi üzerine daha güvenli ve performanslı bir altyapıya geçiş yapıldı.

Avantaj :

• Güvenli bir altyapıya geçildi.
• Hem merkez hem de dış bağlantılar ve kullanıcıların tek merkezde güvenliği sağlandı.
• Süreçlerde kolaylık ve verimlilik sağlandı.
• Kurulumu sağlanan Cisco Access Point'ler ile Iveco, rahatlıkla müşterilerine Hotspot Hizmeti verebiliyor.

Çözüm Bileşenleri :

• Firewall(Güvenlik Duvarı)
• Cisco Access Point