Cisco ile Değişime Hazır mısınız?

Cisco Türkiye'nin "Değişime Hazır mısınız ?" teması ile gerçekleştirilen buluşma toplantısında, elite partner olarak TURCom Teknoloji'de yerini aldı.

15 Ekim 2015 tarihinde Raffles Hotel'de gerçekleşen toplantıda Cisco Türkiye, yeni internet çağında değişimi getirecek teknolojiler ve bu teknolojilerin uygulamalarını paylaşmak için iş ortakları ve 350'den katılımcı ile bir araya geldi.

Dijitalleşmenin temel unsurlarının yanı sıra, iş yerlerini bu değişime hazırlayacak teknolojilerin ve dijitalleşmeyi başarmış şirketlerin başarı hikayelerinin paylaşıldığı etkinlikte TURCom Teknoloji'de katılımcılara sunum ve demolar ile çözümlerini anlattı.

Etkinliğin açılış konuşmasında Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım, Cisco dahil tüm şirketlerin iş modellerini gözden geçirdiğini, daha fazla verim ve katma değer elde etmeyi tartıştıklarını dile getirdi. Kıvılcım: "Bu değişimin odak noktasında ise birey ve şirketler var. Teknoloji sadece bunu gerçekleştirmek için bir araç. Son kullanıcının ne istediğini anlamalı, analiz etmeli ve elimizdeki veri ile nasıl bir katma değer yaratabileceğimizi tartışmalıyız. Bu dijital dalgayı yakalamak için doğru paydaşlarla etkin bir eko sistem kurmamız gerekiyor" dedi.

Cisco Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Işıl Hasdemir ise dünyadaki nesnelerin yüzde 99'unun internete bağlı olmadığını, 2020 yılında 50 milyar nesnenin internete bağlı hale geleceğini kaydetti. Hasdemir, "2020'de işletmelerin yüzde 75'i tamamen dijitalleşmiş olacak ancak bunların sadece yüzde 30'u başarılı olacak. Çünkü en yeni cihazları alıp ofise koyduğunda o ofis dijital olmuyor, akıllı ulaşım da otobüse internet bağlamak değildir. Gerçek anlamda dijitalleşmek yeni teknolojiyi süreçlerle entegre ederek yeni deneyim, ürün ve hizmet sunabilmek anlamına geliyor" dedi.

Toplantıda ayrıca dijital deneyimleri süreçleri ile birleştirmeyi başararak ürün ve hizmetlerini geliştirmiş markalar deneyimlerini paylaştılar. Cisco Türkiye Nesnelerin İnterneti, Güvenlik, Kurumsal Ağlar, Meraki, Veri Merkezi ve İş Birliği çözümlerini de tanıttı.